На запрошення проводу Українського Біблійного Товариства Братство відвідало презентацію рукописної Біблії


До 30-річчя Біблійного Товариства створили примірник Святого Письма, яке вручну переписало понад 30 тис. українців

У  Львові 08 липня 2021 р. відбулася міжконфесійна зустріч з нагоди 30-річчя Українського Біблійного Товариства. Під час неї відбулася презентація рукописної Біблії, яка встановила три національні рекорди. 

На запрошення проводу Товариства захід відвідав Голова Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного диякон Юрій Федів.

 У зустрічі взяли участь представники місцевої влади, духовенства, а також гості з різних міст України. Захід, що проходив у Будинку вчених, провів директор Західного відділу Українського Біблійного Товариства Віталій Войтович.

Музичний супровід здійснював ансамбль «Калофонія» під орудою о.д. Тараса Грудового, який втконав "Благослови душе" о. Кирила Стеценка, "Отче наш" о. Михайла Вербицького та "Блажен муж" А. Веделя.

Як зазначив президент Біблійного Товариства, доктор Григорій Комендант, ще 50 років тому ніхто не міг подумати, що буде можливість проводити подібні заходи офіційно. «Ми пам’ятаємо важкі часи, коли церкви були закриті. Адже Біблійне Товариство – старше від Незалежної України», - зазначив Григорій Комендант.

Генеральний секретар Біблійного Товариства Олександр Бабійчук відмітив, що засновники організації - це «люди, які змогли пройти усі перешкоди атеїстичного часу, поширюючи Слово Боже. Саме на ньому будуються фундаментальні цінності культури».

Віце-президент прот. Василь Луцишин пригадав 2003 рік, коли йому довірили процес координації перекладу та друку Біблії. "За ці роки ми з УБТ та о. доктором Рафаїлом виконали покладену на нас місію. Переступивши поріг Товариства, ми забули про конфесійність - ми прийшли із спільною метою і зробили її.

Згадуючи процес перепису Біблії, найперше хочу подякувати українським військовим. Із нашою місією Українське Біблійне Товариство відвідало передову, ми побували у госпіталях в Харкові, Покровську і це знаково, що руками охоронців цілісності держави є запис віршів св. Письма".

Висловлюю вдячність кожному, хто є дотичним до цієї знакової події".

У вітальному слові Митрополит Львівський ПЦУ подякував проводу УБТ за чітку позицію у своїх діях. "Я як Предстоятель УАПЦ часто мав з Вами спілкування у Києві. Ми обговорювали актуальні питання, які хвилювали людей, і ми разом це доносили до уряду. Часто від керівництва Держави було обурення, але після аналізу ситуації все ставало на своє місце і нас чули!

Я щиро дякую за популяризацію Божого слова, яке має живити кожну людину, за друк книг і жертовність у їх розповсюдженні. Ми молимося Єдиному Богу і маємо один одного підтримувати у досягненні спільних християнських цілей" - зазначив Владика.

Іван Собко- заступник Голови Львівської ОДА у своєму слові зазначив, що Біблія є на робочому столі. "Коли я прийшов на роботу і попросив освятити кабінет, то священик подарував цю книгу із словами: "Цей закон має бути першим у Вашій праці". Я так і стараюся працювати, щоб результат залишився у свідомості громади тільки позитивний".

Отець-доктор Рафаїл Турконяк пригадав 1991 рік, коли УГКЦ увійшла в УБТ. Саме о. Рафаїлу було доручено озвучити бачення розвитку організації. "Я приїхав в Україну на 3 місяці, залишився вже на 30 років.  Я дякую Богу за доручену мені місію перекладу. Цією справою я почав займатися ще в 1975 році. Проте час іде, міняється зрозуміла людям мова.

Я бажаю молодому поколінню вивчати грецьку і староєврейську, щоб відчути унікальність св. Письма мовою оригіналу. Бо ми стараємося передати все живою українською, проте, оригінал залишається унікальним".

Цього дня о. Рафаїлу було вручено почесне звання УБТ "Людина, яка змінює світ".

До складу Біблійного Товариства входить 21 конфесія. Основною метою є розповсюдження Біблії, аби кожен українець мав у своєму домі Святе Письмо. На даний час, завдяки сприяння організації, поширено понад 13 млн. примірників. За її ініціативи також створено рукописну Біблію. У переписуванні взяли участь понад 30000 людей. Серед них – голови церков різних конфесій, чотири президенти України, п’ять прем’єр-міністрів, три голови ВРУ, понад 200 нардепів і три герої України.  Унікальне видання зберігатиметься у міні-музеї, що діє на базі Біблійного Товариства у Києві.

Запрошення від проводу на заходи презентації отримали також викладачі ЛДС прот. Богдан Возняк, прот. Юрій Юречко, прот. Володимир Генсьор, а також Голова Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного диякон Юрій Федів та о. декан Миколаївський - прот. Роман Сотник.

У Львові двічі перепис був організований у дворику Успенського кафедрального храму. Участь у ці дні прийняли також українці із Польщі (м. Сянок і м. Перемишль).