Вселенський Патріарх жорстко відповів росіянам-розкольникам


Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що саме Росія причетна до церковного розколу у православному світі. Про це він сказав під час спілкування з журналістами у своїй резиденції в Стамбулі, пише LB.ua.

 

Про це інформує Главком.

«Наші російські брати кажуть, що ніби стався розкол. Але розколу немає. Якщо й є розкол, то вони самі зробили його, розірвавши спілкування з чотирма Церквами (йдеться про Олександрійську, Грецьку, Кіпрську та Константинопольську, – ред.). Ніхто інший не розривав спілкування і не створював розколу в лоні православ'я. Цей розкол був започаткований Росією в 2016 році, коли Московська Церква і – під її впливом три інші Церкви – не прибули на Святий і Великий Собор на Криті.

Ми всі разом готували цей Собор. До січня 2016 року в Женеві, коли ми мали останні збори православних предстоятелів, всі Церкви готували цей Собор. В останній момент росіяни та ще три Церкви не приїхали (Антіохійська, Болгарська й Грузинська, – ред.). Можливо, тому, що не дуже хотіли, щоб відбувся такий великий Собор під головуванням Вселенського Патріарха», – уточнив Патріарх Варфоломій.

Нагадаємо, у червні 2016 року пройшов перший за більш ніж 1200 років Святий і Великий Собор Вселенського православ'я. У ньому взяли участь 166 делегатів із десяти помісних Церков. Не приїхали представники Російської Православної Церкви, а також Антіохійської, Грузинської і Болгарської Православних Церков.