Єдина помісна Церква для Путіна означатиме, що "бандерівці" загнали російську Церкву до української, - релігієзнавець


Створення зараз єдиної помісної Церкви для Президента РФ Володимира Путіна стане приводом сказати, що "бандерівці" та фашисти змусили російську Церкву об’єднатись з неканонічною українською. Про це «Погляду» заявив релігієзнавець Андрій Юраш.

«Якби не було б Майдану, революції, тиску, не було б створеної збоку УПЦ (МП) комісії, яка має займатися об’єднавчими процесами. Нарешті в УПЦ (МП) набирається критична маса здорових, тверезомислячих людей, вільних від штампів і догм, які їм продовжує нав’язувати Московський Патріархат. І ці люди, які так довго не хотіли пов’язати свою канонічну залежність від Москви з патріотизмом до України, у цих обставинах змушені вибирати – або бути добрими синами і пастирями України, або рабами і патронами кривавих вояків Путіна», - коментує Андрій Юраш.

На думку науковця, об’єднання православних Церков у розпал революції лише спровокує агресора Путіна на подальшу війну.

«Згідний, що на піку революції ефективніше, але пікантність ситуації у тому, що якщо зараз розпочнеться об’єднання, у Москви буде новий аргумент – росіян у Криму українізують, а нашу російську Церкву заганяють до Київського Патріархату, – коментує Андрій Юраш. – Пролунають заяви, що під тиском націоналістів, бандерівців, фашистів УПЦ (МП) була змушена приєднатися до неканонічного самочинного Київського Патріархату».

Відтак, з одного боку атмосфера для об’єднання сприятлива, наголошує експерт, з іншого - об’єднавчі рішення потрібно притримати до мирного часу. «Комісії однозначно треба збиратись і розробляти документи, а от підсумкові речі приймати, у відповідності до обставин», - зрезюмував Андрій Юраш.

Нагадаємо, Синод УПЦ КП 25 лютого привітав рішення УПЦ (МП) від 24 лютого про готовність до діалогу з УПЦ КП. З огляду на це Синод УПЦ КП на засіданні прийняв рішення засвідчити свою вірність канонічному порядку та готовність «на канонічній основі відновити єдність і утвердити помісний статус Православної Церкви в Україні. Відтак в УПЦ КП створили комісію для ведення діалогу з УПЦ (Московського Патріархату).